En iyi manikür seti 2018 - Markalar Yorumlar Tavsiye 1
GÜZELLİK

En iyi manikür seti 2023 – Markalar Yorumlar Tavsiye

2022 yılı için güncellediğimiz bu yazımızda size en iyi manikür setinin hangisi olduğunu ve nereden sipariş verebileceğinizi detaylı olarak anlatacağız. Bu yazıyı okumayı bitirdiğinizde en iyi manikür setini nereden sipariş verebileceğinizi ve iyi ürünü nasıl anlayacağınızı öğrenmiş olacaksınız. Özellikle sahte hint ve çin malı ürünlerin piyasayı kapladığı günümüzde size özel bir rehber hazırlamak istedik. Peki hangi manikür seti en iyisidir ve hangi manikür seti orjinaldir?

EN İYİ MANİKÜR SETİ HANGİSİ?

En iyi manikür seti en iyi çelikten yapılan manikür setidir. Maalesef ülkemiz çelik ve ağır metal sanayisinde önde gelen ülkelerden değildir. Dünyada çelik denilince sırasıyla Japon, Alman ve İngiliz çelikleri çok meşhurdur. Elbette bize daha yakın olması nedeniyle Türkiye’de Alman Solingen çeliği ürünler terich edilmektedir. Çünkü Alman ürünlerinin fiyatları Japon ve İngiliz ürünlerine göre daha ucuzdur. Ancak kalite olarak çok aşağıda değildir. O nedenle Alman Solingen çelik ürünleri Türkiye’de uzun yıllardır hem kuaför güzellik sektörünün hem de medical sektörünün tercih ettiği ürünlerdir. Peki neden orjinal Solingen ürünlerini kullanmalı?

SOLİNGEN COBALT MANİKÜR SETİ

Solingen Almanya’nın kuzey batısında yer alan çelik endüstrisi ile ünlü bir şehirdir. Bu şehirde imal edilen bıçak, makas, manikür pensleri ve tıbbi aletler çok ünlüdür. Çünkü bu bölgenin çeliği kesici alet yapımı için çok uygundur. Kesici aletlerin yapıldığı çeliğin özel bir sertlik derecesine sahip olması gerekmektedir. Bu çelik hem bileylenebilecek kadar yumuşak olmalı, ancak bileylendiğinde de kesiciliğini uzun süre koruyacak kadar sert olmalıdır. Bir çok çeşit çeliğin üretildiği Solingen’de en iyi manikür setleri genelde Cobalt çeliğinden elde edilir. Türkiye’de de orjinal Solingen Cobalt Manikür Setleri piyasadaki en iyi manikür setleridir. Artık hangi manikür setini almamız gerektiğini biliyoruz. Ancak hangi manikür seti orjinaldir, hangi manikür seti orjinal değildir? Bu nasıl anlaşılır?

orjinal solingen manikür seti

ORJİNAL MANİKÜR SETİ

Hangi manikür setinin orjinal olduğunu anlamak için ürünü kullanmak ya da bileylemek gereklidir. Yani ürünü satın almadan, manikür aletlerini elinize almadan ürünün orjinal olup olmadığını anlayamazsınız. Özellikle son yıllarda uzakdoğudan gelen ürünler piyasayı kaplamış durumda. Hepsiburada, n11, gittigidiyor gibi pazar yeri siteleri kendi bünyelerinde satış yapan mağazaların ürünlerinin orjinal olup olmadığını kontrol etmezler. Bir çok uyanık tüccar bu sitelerde mağaza açarak orjinal ürün satıyormuş gibi sahte ürünleri pazarlayabiliyor. Bazı firmalar bu pazaryeri sitelerinde ürünlerini satmak için mağaza isimlerinde bileyci gibi ifadeler geçirip kendilerini bileyci gibi bile gösterebiliyorlar. Bir çok kullanıcı bileyli bir ürün ile bileysiz bir ürün arasındaki farkı bile ayırt edemediği için satış yapabiliyorlar. Özellikle ucuz ürün almak isteyen müşteriler genelde işe yaramayan orjinal olmayan ürünler alıyorlar. Peki orjinal manikür ürünleri nedir? Hangi markalar orjinaldir?

SOLİNGEN MANİKÜR SETİ MARKALARI

Solingen Almanya’da bir şehir ve bu şehirde üretilen farklı markalar altında bir sürü manikür aleti bulunmaktadır. Piyasada markası belli olmayan sadece kod numarası ile satılan ürünler mevcuttur. Oysa tüm Solingen ürünlerinin kodundan önce bir markası olmalıdır. Sadece solingen diye satılan ürünlerin orjinalliği şüphelidir. Bu ürünlerin Über gibi Brems gibi Becker gibi bir markası olmalıdır. Türkiye’de özellikle Brems markasının manikür aletleri son derece kalitelidir. Daha uygun fiyatlı ürün arayanlar ise Über gibi fiyat performans ürünlerini tercih edebilirler.

SOLİNGEN MANİKÜR SETİ FİYATLARI

Solingen manikür aletlerinin fiyatları euro kurundaki artış nedeniyle oldukça yükselmiş durumda. Bir et pensinin toptan fiyatının 8-10 euro olduğu düşünülürse bu ürünlerin ithali sırasında oluşan nakliye, gümrük vergisi, kdv gibi masraflarla ürünün Türkiye’ye giriş fiyatı 15-20 euroyu bulmaktadır. Bunun üzerine satıcı karları da eklendiğinde bir solingen manikür pensinin satışının 250-300 liranın altında olması mümkün olmamaktadır. Solingen Manikür Seti fiyatları ise toptancılar da dahi 600 liralardan başlamaktadır.

 

En iyi manikür seti 2023 – Markalar Yorumlar Tavsiye
Click to comment

Leave a Reply

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Popüler Sayfalar

Tulyum.com 12 yaşında... 12 senedir güzellik, sağlık ve kadınları ilgilendiren her türlü haber ile yayın hayatımıza devam ediyoruz. Siz de gönüllü TULYUM yazarı olmak istiyorsanız lütfen iletişim forumunu kullanarak bize ulaşın.

Copyright © 2012-2024 Her Hakkı Saklıdır...
Tulyum.com; uzun yıllar kadın haber sitesi tecrübesi ile faaliyet göstermektedir. Özellikle kuaför fön makinesi, en iyi fön makinesi, profesyonel saç kurutma makinesi gibi konularda sektörün en önemli sitelerinden birisidir.

Başa Dön