Tarz sahibi olmak için…


Vazgeçmediğimiz jeanlar artık çok seçenekli. Kokteyl yüzüğü, tarz sahibi olduğunuzu göstermenin en iyi yollarından biri…

Jean
Kabinde jean denerken kim çıldırmaz ki? O kabine asla doğru beden jean’le girilmez. Sonra satış görevlisinden bir beden küçük istenir, bir beden büyük istenir ve bir bakarsınız 15 tane jean denemişsiniz. Fakat en sonunda doğru jean’i bulursunuz. E, tabii ya paçası uzundur ya kısa ama işin zor kısmı tamam-lanmıştır. Vogue dergisinin efsanevi editörlerinden Diana Vreeland, “Blue jean gondoldan bu yana en güzel icat” demiş. Haksız sayılmaz, değil mi? Bir kadının kesinlikle olmazsa olmazlarından…

Nereden nereye…
1853: Kaliforniya Altına Hücum. Altın arayıcıları sağlam kıyafetler peşindeydi. Leo Strauss (adını sonradan Levi’a çevirdi) bu talebe cevap vermek için toptancılığa başladı.
1930’lar: Oyuncular popüler Western filmlerde giymeye başlayınca jean’in şöhreti yayıldı.
1940’lar: Amerikalı askerler görev dışı zamanlarda giyince dünya jean’le tanıştı.
1950’ler: Jean ergen başkaldırısının sembolü haline geldi (“Asi Gençlik”te James Dean’i düşünün). Ve jean gençler arasında çok yaygınlaştı. Öyle ki ABD’deki bazı okullarda jean yasağı getirildi.
1960 – 1970’ler: Jean’ler hippi modasına uyum sağlayarak boyandı, işlendi, paçaları bollaştı vs).
1980’ler: Jean lüks tüketime de sıçradı. Ünlü tasarımcılar koleksiyonlarına jean’i de dahil etti.
1990’lar: Ergenler khaki ve asker pantolonuna rağbet edince jean satışları düştü.
2000’ler: Jean büyük bir geri dönüş yaşadı. Her defilede, her dükkânda, her moda dergisinde jean’e rastlandı ve seçenek çok arttı.

Her kadının dolabında en az bir tane kaşmir kazak olmalı. Kadınlar ilk olarak 1937’de Lana Turner’ı “They Won’t Forget” filminde dar kaşmir süveteriyle gördüğünde kaşmir arayışına girdi. Kimse bu süveteri unutmadı ve o andan itibaren kadınlar kaşmir koleksiyonlarını oluşturmaya başladı.
Kaşmir kazak diyoruz, ama bu kaşmir bir hırka, boğazlı kazak, v yakalı süveter veya bir şal olabilir. Kaşmir olsun yeter. Kaşmirin cazibesi o ipeksi, tüy gibi hafiflik hissi. Size lüks duygusunu doğrudan veren bir malzeme. Aynı zamanda çok sıcak tutar.

Kokteyl yüzüğü
Kokteyl yüzüğü, tarz sahibi olduğunuzu göstermenin en iyi yollarından biridir. Ve ille de gerçek olması gerekmez. Kimi zaman, vintage imitasyon yüzük çok daha doğru bir seçim olabilir. Kokteyl yüzüğünün güzelliği değerinde değil, cesur ve maceracı olmasındadır.

Adını içki yasağından alıyor
Kokteyl yüzüğü terimi, 1920-1933 yılları arasında ABD’de uygulanan içki yasağı döneminde ortaya çıktı. Kadınlar illegal kokteyl partilerine büyük, cesur yüzüklerle giderdi. Bir kadın elleriyle zarif hareketler yaparak sadece yasadışı şekilde içki içtiğini değil, aynı zamanda bunu stil sahibi şekilde yaptığını gösterirdi.

Kırmızı ruj
Chanel Red No. 5, MAC Ruby Woo, Clinique Angel Red, Lancome Red Desire, Elizabeth Arden Slink, Trucco Blood Red… Hangisi en iyi kırmızı ruj? Kişiye göre değişir. Her kadının bir kırmızı ruju olmalı ama bunun hangi kırmızı ruj olduğunu bulmak biraz vakit alabilir.
Cilt ve saç renginiz, dudaklarınızın kalınlığı, yüz şekliniz burada rol oynar.
Tek tek deneyeceksiniz, başka yolu yok.

Küçük siyah elbise
İdeal küçük siyah elbise genellikle arayarak bulunmaz. Öyle mağazalarda bakınırken şansınıza karşınıza çıkabilir. Bu sizin başınıza gelirse hiç fiyatına bakmadan alın derim. Para önemsiz çünkü o kadar çok giyeceksiniz ki, elbise fiyatın hakkını verecek.

‘Hediye Melekleri’ yine iş başında!
14 Şubat yaklaşıyor, sevgilinize hediye almak için az zamanınız kaldı. Uzmanından yardım aldığınız sürece sevgiliniz için hediye seçmek aslında o kadar zor değil. Sevdiğiniz kadına en doğru hediyeyi seçmek için danışmanlık alabileceğiniz Accessorize Hediye Melekleri mağazalarda sizi bekliyor. Hediye melekleri size sevgiliniz için en uygun hediyeleri öneriyor. Accessorize’da çanta, atkı, takının yanı sıra geniş yelpazedeki iç çamaşırları sevgilinizi mutlu edecek.

Milliyet

Yoruz Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>