Sıkma portakal suyunun faydaları yararları


Sıkma Portakal Suyunun faydaları kışın gelmesi ile birlikte hissedilmeye başlandı. Mevsiminin gelmesi ile taze portakallar raflarda yerini alırken bu besleyici meyvenin sıkma portakal suyunun yararlarını bir kez daha anımsatmak isteriz.

Portakal suyu bağışıklık sistemini güçlendirerek bizleri soğuk algınlığı ve gripten koruyan meyve suyu olarak öne çıkar. İçerdiği C vitamini ve folik asit sayesinde öksürüğü azaltır. Bunların dışında DA, portakal suyundaki bir antioksidan olan bioflavin damarları ve kılcal damarları güçlendirerek kalbin zarar görmesini engeller.
Portakal suyunda bulunan yüksek miktardaki potasyum tansiyonun dengelenmesine yardımcı olmakla kalmayıp aynı zamanda cildin kuruyup kırışıklıkların oluşmasının da önüne geçer.

Bu meyva suyu ayrıca, içerdiği vitaminler ve antioksidanlar sayesinde portakal, kanın pıhtılaşmasını, mide ve pankreas kanserini engeller ve ezik ve çürüklerin daha çabuk iyileşmesini sağlar.

Yoruz Yaz

E-posta hesabınız yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>